Dům "na dálkové ovládání" novomanželů Dytrychových

Moderní pasivní dům 4+KK v Čučicích

 

Tento dům 4+KK s terasou nacházející se na samém okraji lesa v obci Čučice nabízí nádherný výhled do okolní krajiny. Postavili jsme jej pro velice milý mladý pár, který se chystal založit rodinu.


Dům na „dálkové ovládání“

Při úvodní schůzce jsme se domluvili, že budeme celý dům koncipovat jako pasivní s důrazem na moderní technologie. Proto jsme domácnost napojili na centrální inteligentní ovládání přes telefon, kterým mohou majitelé řídit vytápění celého domu nebo jím jednoduše manipulovat s venkovními žaluziemi. Ty se automaticky vytahují a zatahují během východu a západu slunce v závislosti na sklonu slunečních paprsků.


„Firmě Dřevo-House jsme svěřili veškerou naši důvěru a vyplatilo se. Na základě našich představ nám náš vysněný pasivní dům nejen postavili, ale vyřídili vše včetně stavebního povolení a dotace v programu Nová zelená úsporám.“

- Michal Dytrych

Zdravé klima a využití solární energie

Dominantou obývacího pokoje je velký akumulační krb a kromě něj jsme v každé místnosti vybudovali chytré podlahové vytápění.
Automaticky řízené větrání zajišťuje neustálý přívod čerstvého vzduchu s minimem prachu a pylu, optimální vlhkost a příjemné vnitřní klima v zimě i v létě bez potřeby klimatizace. Voda se ohřívá díky fotovoltaickým panelům umístěným na střeše domu. 


Stavění bez starostí

Manželé nechali vše plně v naší režii – od vyřízení stavebního povolení přes dotaci na pasivní dům v programu Nová zelená

úsporám (ve výši 340.000 Kč) až po samotnou realizaci dřevostavby na klíč. Teď už nám nezbývá než novomanželům popřát spokojený život a pohodové bydlení.

 

Adresa: Čučice u Oslavan
Realizováno: červen, 2018
Rozsah prací Na klíč
Kraj Jihomoravský

Zpět na reference Brno a okolí | Zobrazit všechny reference

zavolat
Chci ceník a katalog -