Vzorový dům

Prohlídky vzorového domu

Po–Pá 7:30–17:00 hod. nebo jindy po dohodě.

Kociánka 13/9, 612 00 Brno, Česká republika

 

Domluvte si s námi schůzku

Tel.: +420 702 126 860

E-mail: jordan@drevo-house.cz

 

Dvě podlaží, 5+KK, zastavěná plocha 171 m2

 

Dům na ulici Kociánka, se neblíží brněnskému funkcionalismu jen náhodou, je vzdušný, jednoduchý, maximálně funkční a nabízí nádherný výhled na Brno a hrad Špilberk. S trochou nadsázky můžeme říct, že na jeho střeše kvete louka – rostou na ní mechy a rozchodníky. Ty prodlužují životnost střechy, zajišťují lepší odhlučnění a snižují náklady na vytápění i chlazení domu. 

Nádech funkcionalismu

Dům jsme navrhli jako dvě propojené kostky a důmyslně jej rozdělili na tři zóny. Zatímco přízemí je určeno rodičům a hostům, druhé patro je celé jen a pouze pro děti. Díky tomu můžete využívat vlastní koupelnu a mít svůj osobní prostor. A až vás odloučení omrzí, můžete se zase všichni potkat v prostorném obývacím pokoji nebo v kuchyni u prostřeného stolu.

Prosklené stěny i relax přímo v okně

Stylový interiér nejvíc vyniká v záplavě denního světla, které zajišťují dvě portálová okna o šířce 5 a 4,5 metru. Stačí sáhnout po vaší oblíbené knížce a v designové relax zóně zabudované přímo v knihovně si dopřát ničím nerušený odpočinek. To vše s pohledem do zahrady. Dominantou přízemí je elegantní konzolové schodiště, které jsme zavěsili na ocelová táhla sloužící zároveň coby zábradlí.

Ekonomicky, ekologicky a zdravě

Dům jsme konstruovali jako pasivní. Je vytápěný tepelným čerpadlem a podlahovým topením, které zajišťuje i zpětný chod. To znamená, že v létě můžete interiér efektivně chladit. Do domu jsme také zabudovali rozvody vzduchotechniky s rekuperační jednotku, která snižuje náklady na topení a zlepšuje proudění čerstvého vzduchu. Díky programu Nová zelená úsporám jsme na výstavbu domu získali dotaci 540 tisíc korun a od města Brna dotaci 170 tisíc korun na zelenou střechu.

Přesvědčte se na vlastní oči

I vy můžete nechat vše plně v naší režii – od vyřízení stavebního povolení přes dotaci na pasivní dům až po samotnou realizaci dřevostavby na klíč. Domluvte si s námi schůzku a přijďte se podívat, jak pracujeme. Sejdeme se v tomto vzorovém domě v Brně na Kociánce.

Parametry domu

Počet místností 6+kk
Zastavěná plocha 171 m2
Užitná plocha přízemí 150 m2
Užitná plocha celkem 198
Typ střechy plochá zelená extenzivní střecha
Sklon střechy

Napište nám

Vyplňte Vaše celé jméno. (Jméno, Příjmení, popř. titul).
Telefonní číslo, na kterém jste přes den k zastižení.

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

Chci ceník a katalog -