Smoke Sauna s posezením

Smoke sauna pochází ze země, která je kolébkou saunování, Finska. Myšlenkou bylo, zrealizovat co možná nejpříjemnější místo pro relaxaci a veselení. Lokalitou se stala samota uprostřed divoké České Kanady.

Snažili jsme se navrhnout a zrealizovat malou stavbu, aby nerušila ráz okolí, parádně zapadala a měla velké kapacity pro společnost. 

Byl kladen velký důraz na kvalitní řemeslnou práci s použitím kvalitních přírodních materiálů v kombinaci kamen/dřevo. Tato kombinace výrazně přispívá k estetickému vzhledu celého díla. Požadavkem bylo vyrobit dřevěnou masivní stavbu s minimálním použitím moderních spojovacích prostředků. Stavba je členěna na několik částí. Hlavní částí je samotná Smoke Sauna, která je celá obezděna. Vedle je osvěžující zastřešená nádrž na vodu, která slouží pro saunění. Kolem dokola je zastřešené venkovní posezení s příjemným závětrným klimatem a výhledem do samotné divočiny.

Celá stavba je tvořena precizními a přesnými tesařskými spoji, aby dokonale přenášeli zatížení do základové konstrukce.

Společnost Dřevo-House s.r.o. tuto stavbu zastřešila kompletní dodávkou na klíč. Naši odborníci navrhli architektonický návrh, zpracovali projektovou a výrobní dokumentaci. Samotná realizace obsahovala spodní stavbu, která byla zděna z pohledového kamene, vrchní stavbu, kterou jsme řešili prefabrikovanou/halovou výrobou. Na stavbu jsme přivezli již opracované jednotlivé prvky krovu, řádně označené a podle výrobní dokumentace jsme celý objekt skládali jako „velkou stavebnici“. Následně jsme prováděli finální úpravy povrchů a instalace zařizovacích předmětů, kde bylo nesmírně důležité postupovat precizně a dát si záležet na každičký detail, jelikož teprve detaily tvoří kvalitní celek. 

V případě zájmu o prohlídku tohoto domu nás neváhejte kontaktovat.

Adresa: Poldovka
Realizováno: srpen, 2010
Rozsah prací Na klíč
Kraj Vysočina

Zpět na reference Česká Kanada | Zobrazit všechny reference

zavolat
Chci ceník a katalog -